1. W niedzielę 27.10 odbędzie się wyjście na warsztaty do muzeum Armii Krajowej wraz z pozostałymi drużynami z naszego szczepu.
Spotykamy się o 10:00 na przystanku tramwajowym Ćwiklińskiej w stronę miasta. Powrót w to samo miejsce około godziny 13:40.
Koszt udziału to 7 zł.
Zgłoszenia zbieram do piątku 25.10, wpłaty dokonać można również w sobotę w trakcie wyjścia
2. Listopad jest dla nas miesiącem patriotyzmu. Zajmiemy się świętami narodowymi, historią naszego bohatera oraz będziemy zdobywali odznakę "Czas na patriotyzm" w naszym szczepie. Może ją zdobyć każdy, a żeby to zrobić, wystarczy zrealizować 4 wymagania:
3. Tak, jak zapowiadałam na zbiórce - w dniach 1.11 i 3.11 będziemy kwestować pod Cmentarzem w Bieżanowie i rozdawać chorągiewki. Pieniądze, jakie uda się nam uzbierać, przeznaczymy na materiały na nasze zbiórki oraz na wyjazdy.
Nasza drużyna będzie pełnić dyżur w następujących godzinach
1 listopada - piątek od 11:00 do 13:00
1 listopada - piątek od 11:00 do 13:00
3 listopada - niedziela od 13:00 do 15:00
Proszę, żeby na każdym dyżurze pojawiły się przynajmniej 2 osoby z każdego zastępu.
Każdy na dyżur ubiera się ciepło, kto ma - ubiera mundur z nakryciem głowy, kto nie ma - ubiera się w stonowanych kolorach. Dodatkowo polecam zabrać mały prowiant i termos z ciepłą herbatą.
4. 10 listopada odbędzie się zbiórka Zastępu Zastępowych oraz Rada Drużyny. Zaproszeni na nią są zastępowi oraz podzastępowi. Dokładne informacje o godzinie i miejscu w najbliższym czasie.
5. W dniach 15-17.11 odbędzie się biwak drużyny. Koszt biwaku to 25 zł. Dokładne informacje pojawią się w przyszłym tygodniu, ale proszę już o rezerwację terminu :)
6. SPRAWNOŚCI: na każdej zbiórce realizujemy część wymagań na różne sprawności. Każdy może zrealizować taką sprawność, realizując pozostałe wymagania w domu. Co jakiś czas będziemy publikować tutaj wymagania na sprawności, które robiliśmy na zbiórkach.
Wymagania pogrubione zostały zrealizowane w trakcie zbiórki
Higienista/Higienistka*
1. Założył/a opatrunek, nakleił/a plaster z opatrunkiem, zabandażował/a kończynę, wykorzystał/a w opatrywaniu chustę trójkątną.
2. Zabezpieczył/a się przed przeziębieniem, odmrożeniem.
3. Zaradził/a w przypadku skaleczenia, otarcia nogi, niewielkiego oparzenia, krwotoku z nosa, ukąszenia przez pszczołę lub osę.
4. Zmierzył/a temperaturę, wie jaka jest prawidłowa temperatura ciała.
5. Poznał/a alarmowe numery telefonów. Wie, kiedy i w jaki sposób należy z nich korzystać.
Sanitariusz/Sanitariuszka**
1. Poznał/a zasady kompletowania apteczki. Skompletował/a apteczkę osobistą.
2. Prawidłowo postąpił/a w przypadku: krwotoku (np. z kończyny), stłuczenia, zaprószenia oka, omdlenia, konieczności unieruchomienia kończyny, konieczności udrożnienia górnych dróg oddechowych.
3. Pełnił/a służbę samarytańską na wycieczce, biwaku lub obozie.
4. Prawidłowo sprawdził tętno.